MANET M90

Zdeno Metzker st. pripravil pre motoristickú verejnosť už II. vydanie publikácie o prvom motocyklom vyvynutom a vyrobenom na Slovensku - "MANET M90." 

Kniha vyvracia mnohé mýty, ktoré o tomto dvojpiestnom jednoválci kolujú medzi verejnosťou. Publikácia zachováva aj také detaily, ktoré sa v knihách bežne nevyskytujú. Zvlášť, keď autor bol v styku ako konštruktér Vývoja Motorových Vozidiel Považských strojární zo staršími kolegami, ktorí stáli pri zrode Maneta a nemusel sa spoliehať na sprostredkované informácie.

Čitateľ nájde v publikácii jedinečné hodnoverné informácie o tomto motocykli, vzácne technické rady a údaje, získa objektívne informácie o jeho vzniku, výrobe a mnoho iných užitočných vedomostí, vrátane rozsiahleho obrazového materiálu.

Kniha "Manet M90" je výbornou pomôckou pre reštaurátorov, majiteľov týchto strojov, ale i motoristických nadšencov, či regionálnych patriotov. 


II. vydanie:
strany: 184
väzba: mäkká (V2)
tlač: plnefarebná
rok vydania: 2017
rozmer: 225 X 170
jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 978-80-972233-2-8

Knihu je možné zakúpiť v predajni Quadshop (Orlové 178, 017 01 Považská Bystrica) a TIK - Turisticko Informačná kancelária Považská Bystrica (Kino Mier, Centrum Považská Bystrica)

cena: 19,00 € kus

Odosielanie do ČR prostredníctvom Českej pošty bude trvať v období jún-september dlhšiu dobu. Zásielky budú odoslané pri naplnení kapacity minimálne 5 objednávok. Ďakujeme za pochopenie. 

Objednávka je prijatá na spracovanie po zaslaní potvrdzujúceho e-mailu na adresu uvedenú v objednávke. V prípade, že potvrdenie objednávky zákazníkovi nebolo doručené, VKM objednávku neobdržal. V tomto prípade, prosím, objednávku zopakujte.
   


"Teším sa na novú knihu z oblasti vývoja motocyklov na Slovensku. Navyše Zdenko Metzker je odborník naslovovzatý a pritom aj veľký puntičkár s mnohoročnou praxou pri vývoji a konštrukciách súťažných motocyklov či motokár. V jeho knihe sa určite nedajú očakávať nejaké nepresnosti, preto sa na ňu teším a autorovi prajem veľa zdravia a elánu. Verím, že ešte by mal čo ďalšie porozprávať aj v budúcnosti! S úctou Marián Bertoli!"


"Úžasná kniha, vo veľmi mnohom ma milo prekvapila, Zdenko Metzker podal bravúrny výkon veľmi pútavým písaním a hlavne puntičkársky fundovaným :-). Vrele doporučujem každému milovníkovi Manetov, motocyklov, Slovenskej histórie,... každému." Ing. Rudolf Mladý

Doc. Ing. Peter Magvaši CSc. (Žilinská univerzita v Žiline - Strojnícka fakulta - Katedra priemyselného inžinierstva. Bývalý námestník Generálneho riaditeľa koncernu ZVL  v Pov. Bystrici, bývalý riaditeľ koncernového podniku ZVL v Kolárove – výrobcu mopedov Babetta, bývalý minister hospodárstva a minister práce a sociálnych vecí Slovenskej republiky):
Ocenil dizajn, praktický formát, obsah. Kapitolu o zbrojnej výrobe PS pokladá za najlepšiu akú doteraz čítal. Spomienky týkajúce sa hutnej výroby mu boli veľmi blízke. Kniha je lepšia ako predchádzajúce publikácie o motocyklovej výrobe. Páči sa mu zvolená forma voľného rozprávania pamätníka aj o podmienkach práce konštruktérov v neskorších rokoch a tiež tragikomický záver kolapsu podniku symbolizovaný kopírovaním výkresov v meste.