Dobrovoľníci na Rallye Strážov Classic 2019

Milí priatelia - veteránisti.

Máte svojho veterána, prípadne youngtimera, a baví Vás participácia na rôznych zrazoch? Veteránizmus ako taký nie je len o renováciach motocyklov či áut, ale aj o príprave a poriadaní rôznych podujatí. Verte, že častokrát je zaujímavejšie a atraktívnejšie zažiť podujatie z druhej strany - zo zákulisia. O to viac, keď sa jedná o koncept, ktorý nie je na Slovensku vôbec rozšírený. 

Priatelia, okrem Spanilej Jazdy Považím, ktorej sa pravidelne zúčastňujete, pripravujeme rally pravidelnosti historických vozidiel Strážov Classic. Aby sme mohli rallye zabezpečiť v čo najväčšej kvalite, budeme počas jeho konania potrebovať pomoc dobrovoľníkov. Staňte sa súčasťou nášho zákulisného tímu a zažite atmosféru závodu pravidelnosti ako jeho súčasť a dôležitý prvok. Naučíte sa mnoho vecí a získate skúsenosti, aké to je byť súčasť organizačného tímu. 

Príprava a organizácia rallye Strážov Classic v sebe ukrýva veľa námahy a práce, a preto je dôležité, aby sa za to postavil silný tím. Pozývame preto do spolupráce všetkých, ktorí sú ochotní pridať ruku k dielu a pomôcť. Existujú rôzne oblasti, kde byť dobrovoľníkom – napríklad na prejazdových kontrolách trate – ako traťový maršál, ako časomiera na testoch presnosti, prípadne na registrácii, štarte a cieli či na doprovodných programoch počas konania akcie a iných…

Tak, a čo ďalej? Ak si to chcete vyskúšať a oslovili sme Vás, zaregistrujte sa. Radi sa s Vami stretneme a získate informácie a podstúpite tréning o práci, ktorá Vám bude pridelená. Samozrejme počas konania rallye dostanete aj jedlo, pitie a tričko spolu s inými prekvapeniami.

Prečo sa oplatí pomôc ako dobrovoľník - veteránista?

Prvoradý je samozrejme dobrý pocit a skúsenosti zo zákulisia veteránskych pretekov pravidelnosti. Pomáhať druhým je užitočná, ale aj zábavná činnosť. Pri dobrovoľníckej pomoci spoznáte množstvo rovnako naladených ľudí a zažijete veci, ktoré sa inde zažiť nedajú. Samozrejme však treba k dobrovoľníckej činnosti pristupovať seriózne, no vždy s úsmevom a dobrou náladou. Účastníci rallye to ocenia!

Dokonca v rámci Združenia Zberateľov Historických Vozidiel SR kladieme dôraz na to, aby mladí veteránisti - dobrovoľníci boli rovnocennou súčasťou veteránskeho hnutia na Slovensku a participovali pri organizácii podujatí a prípadne neskôr sami organizovali podobné akcie. Veď ako najlepšie zistiť ako funguje prípava a zabezpečenie “veteránskeho podniku” než si to vyskúšať na vlastnej koži. 

Tak čo, priatelia, uvidíme sa na rallye Strážov Classic? My - VK Manín veríme, že áno a spoločne prispejeme k vynikajúcej úrovni V. ročníka a začiatku novej tradície závodov pravidelnosti historických vozidiel. TEŠÍME SA NA SPOLUPRÁCU S VAMI.

Ak by ste nám chceli pomôcť, vyplňte, prosím, Vaše kontaktné údaje. Ďalšie podrobnosti môžete doplniť do poľa "Poznámky". V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. ĎAKUJEME!


foto: internet