JAWA 90 kniha

Kniha, v ktorej sa dočítate príbeh kométy, ktorá neočakávane zažiarila na motocyklovom nebi bývalého Československa. Prekvapila náš svet svojim dizajnom a nadčasovou koncepciou výkonného motora. 

Kniha sa zaoberá hlavne ťažkosťami, ktoré musí riešiť každý konštruktér pri každom projekte. Ospevovať jeho vlastnosti môže až neskôr reklamný odborník, obchodník či redaktor tematického magazínu. Dozviete sa aj niekoľko "perličiek" z podniku i zaujímavé okamihy z tých časov, ktorými som chcel trochu oživiť suchý, technický charakter tejto publikácie.

Prezentujem zároveň aj neskrývanú nespokojnosť s podriadeným postavením motocyklovej výroby PS voči iným výrobcom a stavu panujúcom v tejto oblasti u nás.

Budete svedkami, že aj pod Manínmi nechýbala invencia a nápady, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia. A to si pripomenieme len tri modely – Manet UR–50, SK–90 (Jawa–90) a VM–238 Mistral.

Kniha využíva bohatý archív, zhromaždený počas Metzkerovej konštruktérskej praxe, skúsenosti z prevádzky motocykla SK–90, ktorý vlastní, aj získané materiály z rôznych prameňov. Tiež skúsenosti s motorom SK–120,6 ccm na tratiach motokárových pretekov, kde bol aktívnym konštruktérom. 

Zdeno Metzker st.
autorcena: 18,00 € / 470 Kč
strany: 255
tlač: plnefarebná
rok vydania: 2017
rozmery: 225 X 170
jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 978-80-972233-1-1